مستند رضاشاه

مستند رضاشاه : «رضاشاه» از برآمدن و به‌قدرت رسیدن رضاخان آغاز می‌شود. از کودتای سوم اسفندماه ۱۲۹۹. زمانی‌که سرزمینِ ایران در یک بحرانِ تمام‌عیار قرار داشت و شیرازۀ دولت مرکزی ازهم گسسته بود.

ایران در آن برهه از تاریخ نیازمند یک قدرت مرکزی بود و فردی مقتدر و لایق که بار دیگر یک‌پارچگی و استقلال را به ایران برگرداند.مستندِ «رضاشاه» از دورانِ وزارت و نخست‌وزیریِ رضاخان سردارسپه در سال‌های آخر قاجاریه می‌گوید…..

رضاشاه با سه کیفیت عالی برای دانلود قرار داده شده است.


اطلاعات فیلمخلاصه و توضیحات

سال انتشار : 2020

مدت زمان : 1 ساعت 46 دقیقه

محصول : من و تو تی وی

زبان :  فارسی

مستند رضاشاه
مستند رضاشاه

«رضاشاه» از دورانِ وزارت و نخست‌وزیریِ رضاخان سردارسپه در سال‌های آخر قاجاریه می‌گوید. این‌که چه‌طور او ترجیح داد از فرماندهیِ ارتش به عرصۀ سیاست وارد شود و مدیریت و زمام امور را خود به دست گیرد.

او حتی یک‌بار برای ایران، اعلام جمهوریت کرد که روحانیت و عموم نپذیرفتند.

این‌که او چگونه به سلطنت رسید.مستندِ «رضاشاه» از پیش‌رفت‌ها و توسعه‌هایِ ایران طی سال‌های سلطنتِ رضاشاه پهلوی می‌گوید. این‌که او چگونه به‌هم‌راه دولت‌‌هایش، عقب‌ماندگیِ ایران از باقی جهان را در نیمۀ نخست قرن بیستم، طی کم‌تر از دو دهه جبران می‌کند.

و بالاخره مستند «رضاشاه» با مرگ او در تبعید پایان می‌پذیرد. تبعیدی ناخواسته به جزیرۀ موریس و سپس ژوهانسبورگ که باآغاز جنگ دوم جهانی و اشغال ایران توسط نیروهای متفقین به‌وقوع پیوست و سرنوشتی تلخ برای او رقم زد.

ایران در آن برهه از تاریخ نیازمند یک قدرت مرکزی بود و فردی مقتدر و لایق که بار دیگر یک‌پارچگی و استقلال را به ایران برگرداند.مستندِ «رضاشاه» از دورانِ وزارت و نخست‌وزیریِ رضاخان سردارسپه در سال‌های آخر قاجاریه می‌گوید…..4 نظر

 • واقعا آدم تاسف میخوره وقتی وطن پرستی رضا شاه رو میبینه و عاقبتی که سرش اومد. تنها کاری که رضا شاه باید میکرد و نکرد اعدام همه ی این آخوندها بود. موجود مفت خور که مثل زالو از خون مردم میخورن

 • سلام
  ممنون از سایت خوبتون،از آپلود بوی برای حمایت از ما دانلود میکنم
  لطفا دسته بندی مستندهای شبکه ی من و تو رو اضافه کنید
  آرشیو مستندهای من و تو عالیه

  • درود فراوان
   من منظور شما را از
   ( از آپلود بوی برای حمایت از ما دانلود میکنم )
   متوجه نمیشم