تماشا و دانلود فیلم سینمایی رنگ خدا – 1377

فیلم سینمایی رنگ خدا : رنگ خدا فیلمی ایرانی به کارگردانی مجید مجیدی محصول سال ۱۳۷۷ است.

رنگ خدا چهارمین ساخته بلند مجید مجیدی است

در رنگ خدا بازیگرانی چون حسین محجوب در نقش پدر، محسن رمضانی در نقش محمد، سلمه فیضی در نقش مادر بزرگ، الهام شریفی در نقش هانیه، فرحناز صفری در نقش بهاره، بهزاد رفیعی در نقش معلم روستا و محمد رحمانی‌آشتیانی در نقش معلم مجتمع نابینایان به ایفای نقش و بازیگری پرداخته‌اند.

فیلم سینمایی رنگ خدا با کیفیت عالی برای دانلود شما عزیزان در سایت قرار داده شده است .

اطلاعات فیلمخلاصه داستانعوامل فیلم و بازیگران

تاریخ انتشار : 1377

مدت زمان : 90 دقیقه

کشور : ایران

زبان : فارسی

فیلم سینمایی رنگ خدا
فیلم سینمایی رنگ خدا

فیلم سینمایی رنگ خدا :

با آغاز تعطیلات تابستانی، بچه های مجتمع شبانه روزی نابینایان به خانه هایشان بازمیگردند، اما پدر مجید، با یک روز تأخیر، در حالی که پسرک از آمدنش نامید شده، میرسد و در مذاکره با مدیر مجتمع، از مشکلات خود برای نگهداری محمد بعد از مرگ همسرش میگوید، اما چون چاره ای وجود ندارد، پس محمد و پدرش راهی روستای خود واقع در شمال کشور می شوند… و محمد با شور و اشتیاق فراوان به مادربزرگ و دو خواهر خردسالش میپیوندد و هدایای دست ساز خود را به آنها می دهد… پدر محمد که در آستانه ازدواج مجدد است، نمیداند با محمد چه کند و حتی گاه به از دست دادنش وسوسه می شود.

فیلم سینمایی رنگ خدا
فیلم سینمایی رنگ خدا

مادربزرگ برخلاف پدر، محمد را مشکلی نمیداند و معتقد است باید از او نگهداری شود. امّا پدر بدون اطلاع مادربزرگ، محمد را برای کارکردن نزد نجاری میبرد که او نیز نابیناست و از کودکی این حرفه را از پدرش آموخته است…

مادربزرگ وقتی با اقدام عجولانه پسرش برای حذف از محمد از خانواده مواجه می شود، با ناراحتی، در حالی که باران شدیدی می بارد، خانه را ترک میکند. پدر، مادربزرگ را با التماس به خانه برمیگرداند، اما او که بیمار شده، میمیرد و خانواده عروس، که این پیش آمد را، نشانه بدی میدانند، هدیه های پدر محمد را برمیگردانند.

پدر، به سراغ پسر نابینایش محمد می رود تا او را به روستا بازگرداند، اما بین راه، هنگام عبور از پل چوبی روی رودخانه، اسب و محمد که سوار بر آن است به جهت شکستن چوب های پوسيده ی پل، به داخل رودخانه سقوط میکنند. پدر که لحظاتی در نجات محمد تردید کرده، بالاخره به آب میزند، و در تعقیب محمد، خود اسیر جریان آب شده و براثر ضربه ای بیهوش می شود.

وقتی به خود می آید که در کناره رود است، او محمد را نیز چند متر دورتر بیهوش پیدا می کند و در آغوشش می کشد در حالی که فکر می کند او را از دست داده، اما انگشتان محمد در آغوش پدر، به نشانه حيات، به حرکت در می آید.

کارگردان و تهیه کننده و نویسنده :  مجید مجیدی

بازیگران :

الهام شریفی . فرحناز صفری . احمد امینیان . مقدم بهبودی . جان علی خرمی . کمال میر کریمینظر بدهید