فیلم سینمایی آتابای 1398

فیلم سینمایی آتابای : آتابای فیلمی ایرانی در ژانر درام عاشقانه به کارگردانی و تهیه‌کنندگی نیکی کریمی و نویسندگی هادی حجازی‌فر محصول سال ۱۳۹۸ است.

این فیلم نخستین‌بار در سی‌وهشتمین دورهٔ جشنوارهٔ فیلم فجر و پس از آن از سوم آذر ۱۴۰۰ در سینماهای ایران به صورت عمومی به نمایش درآمد.

آتابای در سی‌وهشتمین دورهٔ جشنوارهٔ فیلم فجر نامزد دریافت سیمرغ بلورین در ۵ بخش و همچنین فیلم برگزیده منتقدان و نویسندگان ماهنامه فیلم در شماره اسفندماه ۱۳۹۸ شده‌است.

این فیلم در جشنواره فیلم آسیا پاسیفیک ۲۰۲۱ حضور دارد

این فیلم با سه کیفیت عالی برای دانلود قرار داده شده است.

اطلاعات فیلمخلاصه داستانعوامل فیلم و بازیگران

تاریخ تولید : 1398

تاریخ انتشار : 1400

زمان : 104 دقیقه

کشور : ایران

زبان : ترکی , آذربایجانی , فارسی

فیلم سینمایی آتابای 1398
فیلم سینمایی آتابای 1398

فیلم سینمایی آتابای :

داستان فیلم دربارهٔ مردی میان‌سال به نام کاظم است که در روستای پیرکندی شهرستان خوی زندگی می‌کند. او که دانشجوی معماری دانشکدهٔ هنرهای زیبای دانشگاه تهران بوده، پس از یک شکست عاطفی از دانشگاه انصراف داده و به زادگاه خودش برگشته‌است. خواهرش در جوانی خودسوزی کرده‌است و پس از آن مسئولیت سرپرستی و تربیت پسر خواهرش با اوست. حالا آیدین به سن نوجوانی رسیده و او خود را در تربیت او ناتوان می‌بیند و با این حال به شدت به او علاقمند است. از سوی دیگر رابطهٔ او با دوست قدیمی‌اش به نام یحیی دچار چالش شده‌است. در این میان، حضور دو خواهر که آتابای کار ساخت ویلا برای پدر آن‌ها را به عهده دارد، شرایط تازه‌ای را رقم می‌زند و او به سیما دختر بزرگ خانواده علاقه‌مند می‌شود اما در بیان این علاقه به او تردید دارد. و سرانجام این عشق هم نافرجام می‌ماند.

فیلم سینمایی آتابای 1398

ترکی بودن زبان فیلم آتابای لحظات پرتنش را در کنفرانس مطبوعاتی این فیلم رقم زد. خبرنگاری با گفتن این که، زبان رسمی کشور فارسی است و چه نیازی به فیلم با زبان ترکی داریم، اعتراض خود را نسبت به این فیلم نشان داد. اولین واکنش را کارگردان این فیلم، نیکی کریمی نشان داد. او گفت:

چه کسی گفته که باید تمام فیلم‌های ساخته شده در ایران به زبان فارسی باشند؟ ۹۰ درصد فیلم‌هایی که تا به حال ساخته شده‌اند، به زبان فارسی اند.

کارگردان : نیکی کریمی

نویسنده : نیکی کریمی و هادی حجازی فر

تهیه کننده : نیکی کریمی

بازیگران :


نظر بدهید