آرامش در میان مردگان – 1384


آرامش در میان مردگان فیلمی به کارگردانی و نویسندگی مهرداد فرید ساختهٔ سال ۱۳۸۴ است .

کارگردان اثر به دنبال این مفهوم است که آرامش جز با مرگ حاصل نمی شود و زندگی در عالم ملکوت بسی لذت بخش تر از زندگی در عالم ناسوت است.

این فیلم سینمایی با کیفیت عالی برای دانلود قرار داده شده است.


 

اطلاعات فیلمخلاصه و توضیحاتعوامل فیلم و بازیگران

سال انتشار : 1386

سال تولید: 1384

مدت زمان : 1 ساعت و 32دقیقه

کشور : ایران

زبان : فارسی

آرامش در میان مردگان

همانگونه که ازعنوان فیلم پیداست، قرار است فیلمی ببینیم که با مرده و گورستان سروکاردارد.جالب اینجاست که حتی تیتراژ آغازین فیلم هم در گورستان می گذرد و نام بازیگران و عوامل پشت صحنه هم روی سنگ های قبر حک می شود واین یک شیوه نوین و ابتکاری ست که نشانه ذوق و خلاقیت کارگردان اثر،مهرداد فرید می باشد. طیبه نام پیرزنی است که سال هاست در گورستان شهر تهران زندگی می کند.

او فرزندی ندارد و شوهرش نیز مرده است. طیبه در ازای کار در گورستان دستمزدی می گیرد و در همان جان باقی عمرش را سپری می کند. او مدتی است که با زنی آشنا شده که از نظر او یک استثناست. زیرا تنها کسی است که هر روز بر مزار مرده اش حاضر شده و برای آمرزش او دعا می خواند. طیبه این زن را که به نظر متمول نیز می آید، استثنا می داند.

ادامه داستان (اسپویل) :

در یکی از این روزها، زن متمول، طیبه را به خانه اش دعوت می کند. خانه ای که در گران ترین و دور دست ترین نقطه شهر بزرگ تهران است. این دعوت برای طیبه یک حادثه است. یک حادثه بزرگ در دوران پیری. زیرا برای مدتی، او را به میان زندگان می آورد. چند روز بعد طیبه به سمت شهر از قبرستان خارج می شود. پیرزنی بی سواد در شهری شلوغ با اقیانوسی از ماشین، دود، سر و صدا! روز بعد دوباره صفی از آمبولانس های مرده های روزمره، وارد قبرستان می شوند. آیا طیبه را باید در میان آن ها جست؟

کارگردان : مهرداد فرید

تهیه کننده : مهرداد فرید

نویسنده : مهرداد فرید

بازیگران :

نظر بدهید