فیلم زندگی و دیگر هیچ

زندگی و دیگر هیچ فیلمی‌ست ایرانی، ساخته‌ی عباس کیارستمی که در سال ۱۳۷۰ خورشیدی ساخته‌شد. این فیلم پاره‌ی دوم از سه‌گانه کوکر است، دو فیلمِ دیگر خانه دوست کجاست؟ و زیر درختان زیتون هستند.

فیلم زندگی و دیگر هیچ با سه کیفیت عالی برای دانلود قرار داده شده است.


اطلاعات فیلمخلاصه و توضیحاتعوامل فیلم و بازیگران

سال انتشار : 1370

مدت زمان : 91 دقیقه

کشور : ایران

زبان :  فارسی

فیلم زندگی و دیگر هیچ

سه روز پس از زلزله‌ی خرداد ۱۳۶۹ در استان گیلان، پدر و پسری از تهران به منطقه‌ی زلزله‌زده و به‌جستجوی بابک و احمد احمدپور، بازیگرانِ فیلمِ خانه دوست کجاست؟، می‌روند. به‌دلیلِ راه‌بندان، آن‌ها مجبور می‌شوند راه‌های فرعیِ مختلفی را برای رسیدن به روستای کوکر، محلّ زندگیِ پسربچّه‌ها، طی کنند. پدر و پسر احمد پورها را تا پایانِ فیلم نمی‌بینند اما خبرهایی از سلامتِ آن‌ها به‌دست می‌آورند.

ماجرای موسیقی متن
سال‌ها پیش، حسین علی‌زاده موسیقیِ فیلمِ «زندگی و دیگر هیچ» را می‌سازد؛ ولی به‌گفته‌ی علیزاده، در گفتگویی که با جواد طوسی در ماهنامه‌ی فیلم داشت، هردو به‌دلیلِ یک لج‌بازیِ کودکانه به‌نتیجه نمی‌رسند. علی‌زاده دراین مصاحبه می‌گوید: «من می‌خواستم موسیقیِ فیلم را پس بگیرم و او [کیارستمی] پس داد. بعداً خودم آن را باعنوانِ «آوای مهر» منتشر کردم. اوّل همه‌چیز خیلی‌خوب پیش رفت و با عشق طیّ دو هفته موسیقی را ساختم و اصلاً بحثِ مالی هم مطرح نبود. فقط من نمی‌خواستم طرفِ قرادادم کانونِ پرورشِ فکری باشد.» به‌گفته‌ی علیزاده در فیلم‌های کیارستمی چیزی که بلاتکلیف است موسیقی است و آقای کیارستمی متوجّه نیست که در تصویرهایش چه‌قدر موسیقی نهفته است، پس دست‌به‌دامانِ موسیقی‌های دیگر می‌شود و اصلاً از اساس آن را حذف می‌کند.

  نویسنده و کارگردان : عباس کیارستمی

  تهیه کننده : علیرضا زرین‌

بازیگران :
فرهاد خردمند
پویا پایور
حسین رضایی
فرخنده فیضی
محرم فیضی محمدرضاپروانه


 

 

 


 

 

 


 

 


 


ثبت نام
اطلاع از
guest
5 نظرها
قدیمی ترین
جدیدترین رای بیشتر
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات
سیما

واقعا دست شما درد نکند برای فیلمهای کیارستمی

Arvin

درود بر شما میخواستم بگم من سایت های فارسی زیادی دیدم ولی سایت شما واقعا با اطمینان میتونم بگم بهترین هست.
از تمام زحماتتون واقعا تشکر

مهدی

سایت شما بهترینه بی اغراق
با اینهمه زحمت یک آرشیو غنی از انواع فیلمهای ایرانی قدیمی و ارزشمند (والبته فیلم و سریالهای خارجی) فراهم کرده اید و بدون منت در اختیار علاقمندان میذارید.
قطعا در حفظ فرهنگ و اثار سینمایی کشور و سهولت استفاده توسط نسلهای فعلی و بعدی، سهم و اجر دارید
ممنون از زحماتتان