فیلم سینمایی گزارش

گزارش فیلمی است ایرانی به کارگردانی و نویسندگی عباس کیارستمی که در سال ۱۳۵۶ خورشیدی ساخته شد.

فیلم سینمایی گزارش با سه کیفیت عالی برای دانلود قرار داده شده است.


اطلاعات فیلمخلاصه و توضیحاتعوامل فیلم و بازیگران

سال انتشار : ۲۳ خرداد ۵۷

مدت زمان : 110 دقیقه

کشور : ایران

زبان :  فارسی

فیلم سینمایی گزارش

فیلم به زندگی یک کارمند اداره دارایی (محمد فیروزکوهی) می‌پردازد. در ابتدای فیلم این کارمند به جای در کنار خانواده بودن به همراه همکاران خود به مهمانی شبانه‌ای که به مناسبت تولد فرزند رئیس اداره برگزار شده‌است می‌رود. در این‌جا است که علی‌رغم میل باطنی خود، با یک زن روسپی ارتباط برقرار می‌کند. او این رفتارهای خود را ادامه می‌دهد و شب بعد به کازینو می‌رود. این کارها در کنار اتمام مهلت قرار داد اجارهٔ خانه باعث ایجاد جو منفی در خانه می‌شود.

سرانجام او را به دلیل دریافت رشوه از کار معلق می‌کنند و از همان‌جا مشکلات وی بخصوص با همسرش (اعظم فیروزکوهی) با بازی شهره آغداشلو، شروع می‌شود.

این فیلم به بیان فرصت سوزی‌هایی که زوج‌های جوان به دلیل غرور خود در بیان واقعیت‌ها دارند می‌پردازد. در پایان پس از یک دعوای شدید، محمد به همراه کودک خانه را ترک می‌کند. در بازگشت اعظم را درحالی که برای خود کشی اقدام به خوردن قرص کرده‌است می‌یابد و او را به بیمارستان می‌رساند. پایان فیلم صبح با دمیدن خورشید است. اعظم به هوش می‌آید، محمد که در کنار تخت بیمارستان است بیدار می‌شود و به دنبال فرزندشان که در خودرو خوابیده است، می‌رود.

این فیلم تصویری منفی از زندگی طبقه متوسط و مدرن جامعه ارائه می‌کند، کسانی که باید موتور محرکه تغییر در اجتماع باشند از حل کوچکترین مسائل زندگی خود ناتوانند. این فیلم با دیگر فیلمهای روشنفکری سینمای ایران در دهه چهل و پنجاه شمسی در گرفتن موضعی انتقادی نسبت به مدرنیزاسیون همراه و همصداست

  نویسنده و کارگردان : عباس کیارستمی

  تهیه کننده : بهمن فرمان‌آرا

بازیگران :
کوروش افشارپناه
شهره آغداشلو
مصطفی طاری
محمدباقر توکلی
هاشم ارکان


 

 

 


 

 

 


 

 


 


ثبت نام
اطلاع از
guest
0 نظرها
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات